M A Ł Y   C H Ó R

W I E L K I C H   S E R C

LISTY - RECENZJE

"Płyta Małego Chóru Wielkich Serc pt. "Światło" pokazuje, że w trudnej walce o zwycięstwo dobra nad złem, mamy całkiem pokaźną przewagę. Potęga Ducha Świętego widoczna jest w każdej nucie i każdej pauzie. Niezwykłe kompozycje i teksty O. Piotra Kleszcza w połączeniu z energią i doskonałym warsztatem wokalnym młodych wykonawców powodują, że człowiek, zagubiony w codziennej bieganinie, odnajduje sens istnienia. W każdym utworze zawartym na płycie mamy do czynienia ze znakomicie napisanymi przebojami. Myślę, że wielu twórców muzyki pop mogłoby się tu nauczyć jak napisać piosenkę, w której doskonale stopniuje się napięcie, opowiadana jest konkretna, ciekawa historia, a melodia i bit doskonale "napędzają" całość. Poza tym, otrzymujemy przekaz, który powoduje, że podśpiewując piosenkę przy goleniu albo w samochodzie, właściwie cały czas się modlimy... To jużósma płyta i ciągle nie mogę się nadziwić, skąd O. Piotr bierze natchnienie ... A nie, chwileczkę, przecież wiem ... Gorąco zachęcam do posłuchania tej, a także wszystkich poprzednich płyt Małego Chóru Wielkich Serc. To profesjonalne produkcje z przesłaniem, którego pozazdrościć może wielu twórców na całym świecie".

Witold Janiak
(pianista Jazzowy, kompozytor, nauczyciel improwizacji...)

Witold Janiak - Pianista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Konkursu Muzyki Współczesnej w Krakowie w 1998r. Na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie w 2001r. otrzymał specjalną nagrodę za „wyjątkowe walory artystyczne akompaniamentu”. W 2010r. na Konkursie Pianistów i Hammondzistów w Warszawie otrzymał drugą nagrodę. Wraz z zespołem Witold Janiak Mainstreet Quartet, którego jest twórcą i liderem, zdobył Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej (2009) i Krokus Jazz Festival (2007). W latach 2000-2004 pracował w musicalowym Teatrze Rozrywki w Chorzowie, gdzie przygotował i prowadził „od fortepianu” wiele przedstawień muzycznych i koncertów. Był uczestnikiem m.in. Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Festiwalu Jazztopad we Wrocławiu, Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze, Bielskiej Zadymki Jazzowej, Festiwalu Muzyki Kameralnej w Łańcucie, Bydgoszcz Jazz Festival. Brał udział w słynnym projekcie Koncert na 10 fortepianów realizowanym przez agencję Multi Art. Jest wykładowcą na Wydziale Jazzu w Zespole Szkół Muzycznych na ul. Rojnej w Łodzi. Laureat Nagrody „Oscar Jazzowy” Stowarzyszenia Melomani w 2009. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Cezarym Konradem, Piotrem Baronem, Maciejem Strzelczykiem, Krzysztofem Ścierańskim oraz Tatianą Okupnik i Moniką Brodką. Wydał dwie płyty autorskie z zespołem Witold Janiak Mainstreet Quartet oraz jedną z Witold Janiak Trio.


Dawno temu - 7 lat? - miała okazję słuchać i oglądać Was w Teatrze Miejskim w Gdyni. Moja córka miała wtedy 7 lub 8 lat. Od tamtej pory słuchamy jedynej Waszej płyty, jaką mamy. Właśnie zajrzałam do Was dzisiaj, żeby zobaczyć, czy macie jakąś nowa płytę. Bardzo dziękuję, że umiecie tak poruszać serca. Jesteście Wielcy!!! Pozdrawiam serdecznie z Gdańska

Anna


Буду писать по русски, паотому что так проще!!!!!!
Спасибо Господу Богу за все, что нам дает!!!!!!
Благодарю его за возможность познакоиться с Вами, О. Петр и за возможность получить от Вас
диск с песнями Вашего хора
....
Это пракрасные песни!!!!!
Они заставляют задуматься. Они заставляют посмотреть в глубину своего сердца и увидеть,
что Бог Всеммогущий и он всех нас любит и ждет доверия! Пусть Господь благославит каждого ребенка в Вашем хоре....
пусть даст вам силы (знаю, как много их нужно при работе с детками)и огоромного вдохновения! Мир и добро!!!
Опять заглянула на эту страничку и увидела Ваше о. Петр сообщение!!!
Спаси ;бо Вам большое!!!!:))))
Благодарю Бога за Вас:)И пусть Он Вас оберегает!!!!!!
Уже неделю слушаю Ваши песни и еще раз хъочу сказать что они ПРЕКРАСНЫ!!!!!
Особ 77;нно не нарвиться песня "Старушка"...Напом 80;нает она мне и мою бабушку....
И сейчас, встречаясь с ней, по-другому отношусь и к ее рассказам и
к постоянному желанию поговорить о своих болезнях... Бог разговаривает со мной через ваши песни! и это прекрасно! СПАСИБО ВАМ!!!!! И Хвала нашему Господу!!!!

Vika


Witam serdecznie ojca Piotra i chór. Jesteśmy z Darłówka i miałam okazje z dziećmi być nie jeden raz na Waszym koncercie piosenki są piękne i uczą miłości cieszę się że moja córka Monika śpiewa sobie że każdy człowiek to siostra i brat mam nadzieje że będzie o tym pamiętała gdy dorośnie .Dziękuję pięknie za tą naukę o Panu Naszym w piosenkach i życzę dalszych sukcesów.

Małgorzata


Wczoraj byłam na waszym koncercie tam na górze w Łazach co tańczyliśmy [z całą kolonią]. Super jesteście! Macie talent chciałabym jeszcze raz was posłuchać pozdrawiam.

Justyna


Dzięki za wczorajszy koncert w Rowach! Mój 4 letni syn jest zachwycony i dopytuje się kiedy dzieci będą śpiewać. Jakże przyjemnie upłynęła niedzielna chwila podczas odpoczynku. Pozdrawiam!

Enna z Piotrkowa Tryb.


Byłem na waszym koncercie w Dąbkach i bylem zachwycony waszym talentem. Dziękuję za piosenkę kocham która śpiewaliście bo przypomniała mi moją ukochaną rodzinę i dziewczynę z którą się już nie widziałem dwa miesiące. Jeszcze raz serdeczne dzięki. powodzenia;)

Łukasz Kluge


To pewnie trochę dziwny wpis w tym miejscu, bo jestem ateistą i mój stosunek do wiary jest... no taki, jaki powinien mieć ateista. A jednak Waszych piosenek słucham z przyjemnością. Robicie świetną robotę ucząc dzieci "pokoju i dobra", wartości uniwersalnych, dla każdego. Tak trzymajcie! Podziękowania i pozdrowienia dla małych artystów i księdza Piotra (choć ja wolałbym oczywiście napisać "pana Piotra" ).

Ateusz


Jesteście wszyscy Piękni i Wspaniali! Zawsze się uśmiechamy od ucha do ucha, gdy tylko Was oglądamy i słuchamy! Dziękujemy za Wasze rozśpiewane Serca

Agnieszka i Łukasz


Oglądałem Was w programie TVP pt.:„Coś dla ciebie". Jesteście wspaniali! Ojcze Piotrze tylko tak dalej. Dziękuję.

Tomasz


Dzisiaj razem z moim 5-letnim synkiem Marcelkiem pierwszy raz byliśmy na koncercie chóru. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Mamy dwie płyty Wolność i Nadzieja, słuchamy tych piosenek w wolnych chwilach. Piękne teksty dla starszych i młodszych. Dziękujemy Ojcu Piotrowi oraz dzieciom za to, że jesteście. Pozdrawiamy Marcel z mamą.

Dorota


To był piękny koncert z moimi ulubionymi piosenkami, chociaż właściwie bardzo lubię wszystkie :))
Czekam z niecierpliwością na nową płytę, zapowiada się ciekawie :))
Dziękuję Wam Kochane dzieciaki z MCHWS i Tobie Ojcze Piotrze :))
Nie wiem o jakie trudne chwile chodzi, ale wierzę, że wszystko będzie dobrze i modlę się o to. Szczęść Boże, wszystkiego dobrego :))

Veronika


Drogie dzieci z Małego Chóru Wielkich Serc. Na ręce o. Piotra (i dla Niego samego) chciałabym Wam przekazać gorące pozdrowienia. Jednocześnie przekazuję wielkie podziękowania za Waszą wspaniałą i pełną optymizmu-twórczość. W chwili obecnej już ponad miesiąc (od 7 sierpnia) jestem w szpitalu. Czasami badania bywają bardzo trudne, wtedy Wasza piosenka: "Trzymaj, trzymaj się..." jest dla mnie ogromnym wsparciem i przypomnieniem, że to Bóg jest nad nami i się nami opiekuje.
Dziękuję za takie niesamowite wsparcie, kiedy oprócz Waszej piosenki nie słyszę słów pocieszenia. Od zawsze marzyłam o tym, żeby mieć Waszą płytę, jednak pobyt w szpitalu mocno mnie ograniczył. Zazwyczaj jest tak, że kiedy ktoś choruje, to jest przy nim jego mama i tata. Przy mnie nie ma moich rodziców, ani rodzeństwa. Nie dlatego, że ich nie mam, ale dlatego, że oni mnie nie odwiedzają. Obiecuję Wam swoją modlitwę, ponieważ codziennie staram się być na Mszy Świętej.

Sylwia Kaleta


list Stanisława Sojki

Drogi ojcze Piotrze
Pragnę jeszcze raz podziękować za udział "Małego Chóru Wielkich Serc" w projekcie "Konwój muszkieterów". Już kiedy pierwszy raz usłyszałem ojca chór podczas koncertu z okazji Dnia Papieskiego we Wrocławiu, byłem zachwycony poziomem artystycznym tego zespołu. Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, by mógł ojciec prowadzić ten chór, tym bardziej że jak już wstępnie rozmawialiśmy, szykujemy z moim przyjacielem Darkiem B. Brzóskiewiczem większy projekt na chór dziecięcy. Dla "Małego Chóru Wielkich Serc" nie widzę w tej chwili konkurencji. Proszę serdecznie pozdrowić ode mnie całą gromadkę, a ojcu raz jeszcze dziękuję.

Stanisław Sojka (18.12.2002)


Drogi Ojcze Piotrze
Jeszcze raz chciałbym serdecznie podziękować Ojcu za solidne przygotowanie "Małego Chóru Wielkich Serc" do nagrania hymnu "Konwój Muszkieterów" dla programu telewizyjnego "I Ty możesz zostać Św. Mikołajem" oraz imprezy "Konwój Muszkieterów" 07.12.02 w Poznaniu. Wkład pracy jaki Ojciec włożył do tej pory przyniósł wymierne efekty, ale przed nami dalsze wyzwania. Proponuję udział Chóru w koncercie transmitowanym przez TVP z okazji 40 lecia Unicef-u w Teatrze Wielkim w Warszawie 07.03.2003 ze Stanisławem Sojką przed Prezydentem RP Aleksandrem Kwaśniewskim i Kardynałem Józefem Glempem, oraz w Koncercie z okazji Dnia Dziecka 01.06.2003 w Warszawie w projekcie Telewizji Polskiej pt.: "Dzieci Abrahama Proszą o Pokój" (pierwszy wspólny koncert muzyczny zespołów dziecięcych z trzech monoteistycznych religii świata - Judaizm - Chrześcijaństwo-Islam). Widzę również możliwość udziału Chóru w Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi. Ojcze, święcie wierzę, że skoro Bóg nas zetknął ze sobą to pozwoli nam dalej razem pracować a pracy przed Ojcem jeszcze bardzo dużo i jestem przekonany, że poprowadzi Ojciec ten Chór na wyżyny doskonałości. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.
Ps. Serdeczne gratulacje dla Ojca Prowincjała Zakonu Franciszkanów za to, że ma tak wspaniały Chór i tak oddanego Mu Ojca Piotra.

Jerzy Brize (16.12.2002)


"Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem koncertu (21.01.2001)!!! Pawełek na okrągło słucha płyty. Najbardziej podoba mu się piosenka Artura -"Misia". Wszystkie dzieciaki od czterolatków do szesnastolatków są "DE BEŚCIARSKIE"!!!! Życzymy wielu sukcesów i nowych talentów"

Monika, Paweł i Piotr Banachowie (e-mail 22.01.2001)


"Serdeczne pozdrowienia i życzenia dalszej owocnej pracy z "Małym Chórem Wielkich Serc" dla o. Piotra i uczestników chóru przesyła: Z. J. Brylska z Danii.
PS. Płytę "Dialog" dostałam w prezencie we wrześniu od moich wnuczków Maksia i Mateusza Kurkowskich. Jestem oczarowana tą płytą. Słucham jej kilka razy dziennie, rozmyślam, modlę się i wzruszam. Wzruszam do łez. Tak, nie wstydzę się tego. To jest wspaniałe móc Was słuchać i wspaniałe jest to co ojciec robi dla tych małych ludzi o wielkich sercach, dla ich rodziców i dla całego społeczeństwa. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam. Z Bogiem.
PS. Oglądałam Was w programie "Ziarno". Było pięknie, ale zbyt krótko."

Z. J. Brylska z Danii (06.11.2000)


"Jestem muzykiem zawodowym, gram na gitarze w kapeli rockowej. Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony poziomem muzycznym drugiej płyty "Małego Chóru Wielkich Serc" pt.: "Kocham". Bardzo ciekawe połączenie dobrej muzyki z dwugłosowym śpiewem dzieciaków. Mówiąc szczerze nie jestem człowiekiem związanym z kościołem i niekiedy naiwne teksty i infantylna muzyka pobożnych pioseneczek mnie drażni. Natomiast zarówno teksty jak i muzyka waszego zespołu podobają mi się. Nie jest to religijność, która się narzuca i to mnie w pewnym sensie pociąga. Gratuluję Ojcu ciekawych pomysłów muzycznych. Dobra robota! W porównaniu z pierwszą płytą, druga jest bardziej dynamiczna. Wreszcie zagrały żywe instrumenty. Fajnie zagrał Piotrek Jełowicki na gitarze. Perkusista też jest niezły. Życzę dalszych sukcesów. Pozdrawiam!"

Jurek (e-mail 15.10.2000)


"The kids in our kindergarten still love your music. Sister Veronika told me that they often hear your CD for hours. Since the kids like your music so much we want to sing some of your songs with them in german. The songs they like most are : "Przybądź Duchu Św.", "Panie daj" and "Późno już". Will it be possible for you to send us the notes of this three songs for the guitar voice and translate the text of the last two sings to english? Because you told me that you want to translate your songs to german I am sending you the german translation of your song: Przybądź Duchu Św. Maybe you can need it. Merry Christmas and a happy and fruitful New Year wish you Monika, Stefan, Benedikt. P. Ryszard was realy pleased to hear from you and he also sends you his best wishes. Best wishes for "Mały Chór Wielkich Serc".

Monika Ehlig-Schulz from München


"Serdeczne pozdrowienia i gratulacje dla "Małego Chóru Wielkich Serc" oraz jego prowadzących i wszystkich przyjaciół przesyła Elżbieta i Marcin Żuk z Bostonu.......
PS. Cieszymy się bardzo z waszych sukcesów tym bardziej, że znaleźliśmy się wśród tych "wybranych", którzy jako jedni z pierwszych otrzymali grający krążek CD. Wszystkie piosenki są piękne, ale najbardziej ucieszył nas utwór pt.: "Polskie kwiaty". Jeszcze raz pozdrawiamy was serdecznie i życzymy dalszych sukcesów."

Elżbieta i Marcin Żuk z Reading koło Bostonu


"Drogi Ojcze Piotrze ! Dotarła do nas do Ameryki płyta CD "Dialog" Małego Chóru Wielkich Serc. Jesteśmy zachwyceni formą, świeżością i prostotą. Choć za oknami oznaki jesieni, z głośników płynie najpiękniejsza wiosna dziecięcych głosików ku chwale Pana. Trud zaowocował i oto chciałbym w imieniu Uli, naszych dzieci, Arka i Małgosi, oraz wszystkich naszych znajomych i współparafian, wśród których CD było rozpowszechniane serdecznie podziękować Ojcu, wszystkim, którzy Ojcu pomogli, a szczególnie tym pięknie rozśpiewanym dzieciom. Jest to oczywiście podziękowanie także Panu Bogu, że w swej dobroci pozwolił przybrać formę dzieła Małego Chóru Wielkich Serc. Ojcze Piotrze, Kochane Dzieci, przekazujemy Wam najszczersze życzenia dalszych sukcesów we wspólnym śpiewaniu, a także w życiu prywatnym, Waszym i Waszych najbliższych. Zdobyliście nasze serca i pozostaniecie w naszych modlitwach."

Szymon Tolak i inni z Bostonu z parafii Our Lady of Częstochowa.


"Mały Chórze Wielkich Serc! Mam 12 lat i oczarowałam się waszymi piosenkami po waszej wizycie w naszym kościele w Gdyni. Waszą kasetę "Dialog" zwyciężyłam w turnieju w Ping-Ponga, w którym wygrałam na wyjeździe zorganizowanym przez nasz kościół. Najbardziej wzruszyła mnie piosenka pt.: "Panie daj". Jest po prostu piękna! Uczęszczam do szkoły muzycznej 1 stopnia w Gdyni i mam bardzo dobry słuch i głos. Bardzo chciałabym należeć do takiego chóru, ale nikt nie chce u nas założyć takiego czegoś. Bardzo żałuję, że mieszkam tak daleko od Łodzi. Życzę szczęścia w zdobywaniu popularności."

Justyna z Gdyni lat 12